کتاب بازی آخر بانو


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: بازی آخر بانو
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : بلقیس سلیمانی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

دستش گرم بود، در را که بست بازى را شروع کردم، همان جا توى هال روى زمین نشستم و چادر سفید را تا روى ابروهایم‏کشیدم‏. »به خانه بخت خوش آمدى‏.« چیزى نگفتم و به اطراف نگاه کردم، خانه بزرگى بود، ظاهراً سه اتاق خواب داشت‏. خانم دکتر محمدجانى هم استاد فلسفه است و هم اهل داستان‏. این زن مرموز که در کلاس‏هاى فلسفه‏اش جدیتى غریب‏دارد، در بعدازظهرهاى جلسه‏هاى داستان انسانى دیگر است: مهربان و صمیمى‏. و آیا همین نمى‏تواند دلیلى باشد براى‏گلبانو بودن او؟ زنى که خواسته و ناخواسته در دشوارترین وقایع تاریخ معاصرمان نقش‏آفرینانه حضور داشته و با این همه‏بازیگرى بوده است در دست مردانى بازیگردان؛ مردانى که هر یک بنابه هواى خود حضورش را نقش و نام بخشیده‏اند. رمان «بازی آخر بانو» در ٢٩٢ صفحه در اندازه رقعی با قیمت ٢٥٠٠ تومان توسط نشر ققنوس راهی بازار کتاب شد.

نظرات برگی از کتاب
1 0
امیرعلی

کتاب جالبی به نظر میاد از این یک صفحه ای که خوندم فهمیدم احتمالا کتاب در مورد تعصب های کورکورانه و یا از روی عاشقیه چیزی که درموردش نسل جوان ما باید در موردش بخواند تا بفهمه که تعصب زیادش غلط و کمش هم مشکل دار است

پاسخ

پاسخ
میم

بله همينطوره جالب و خوندني

22 0
فاطمه

از نقد کتاب گل‌بانو تحت تاثیر اختر قرار می­گیرد و پای در مسیری می­گذارد که تا آخر داستان هم‌چنان در آن قرار دارد. این تاثیر، از شخصیتی که جز گل­بانو، همه منحرفش می­دانند، آن قدر عمیق است که دختری روستایی را به استادیِ دانشگاه تهران می­رساند.

پاسخ

11 0
میم

اولين كتابي كه از اين نويسنده ي محترم خوندم همين " بازی آخر بانو " بود و بعد از اين كتاب باقي اثار خانم " بلقيس سليماني " رو از دست ندادم به دوستان توصيه ميكنم حتما اين كتاب رو مطالعه كنند وقتي يه نويسنده خوب هستش حتما به ديگران معرفيش ميكنم

پاسخ

19 0
نفیسه

با شخصیت گلبانو همزاد پنداری میکنم انگار این رو در واقعیت هم دیدم و این کتاب رمان اجتماعی بسیار خوبیه

پاسخ

18 0
نفیسه

کتاب های بلقیس سلیمانی رو خیلی دنبال میکنم چون خیلییی نثر روانشونو دوس دارم قابل فهم برای تمامی ادم هاست

پاسخ

61 0
زهراسادات

روایت تاریخِ سی سالۀ اخیر ایران است که پیرامون گل بانو تعریف می شود.بانویی جسور ،باهوش ،زیبا و البته طناز که بازی های جامعه در هر زمان از زندگی شخصیتی تازه به او می بخشد

پاسخ

205 1
محمد مهدی

رمانی که از سرنوشت دختری روایت شده به نام گل بانو… با شخصیت پردازیها و فضاسازی های خوبی که دارد و گاها فضای فلسفی ای که رد پای خود خانم سلیمانی را در آن میشود دید !!

پاسخ

پاسخ
ناصری

دقیقا همین طوره که نوشتین

205 0
مسعود

داستان زندگی پرمانع دختری روستایی به نام «گل بانو» است که قصد دارد وارد دانشگاه شود و سرنوشتی را که جامعه، روستا و مادر سرایدار مدرسه و مرده‌شویش برای وی پیش‌بینی می‌کنند تغییر دهد. او در طی زندگی خود عاشق می‌شود، خاستگاران را رد می‌کند، تن به ازدواجی می‌دهد که منجر به طلاق می‌شود و کودکش توسط شوهر سابق ربوده می‌شود، و تجربه‌های گوناگونی را پشت سر می‌گذارد.

پاسخ

پاسخ
ناصری

دیدگاهتون جالبه

205 0
مصطفی

کلاس های فلسفه در دانشگاه تهران عالی بود. من خیلی به آن علاقه مندم.‌ شخصیت بلقیسو در کودکی جالب است.

پاسخ

61 0
زهرا

قصه زندگی پرمانع دختری روستایی به نام «گل بانو» است که قصد دارد وارد دانشگاه شود و سرنوشتی را که جامعه، روستا و مادر سرایدار مدرسه و مرده‌شویش برای وی پیش‌بینی می‌کنند تغییر دهد. او در طی زندگی خود عاشق می‌شود، خاستگاران را رد می‌کند، تن به ازدواجی می‌دهد که منجر به طلاق می‌شود و کودکش توسط شوهر سابق ربوده می‌شود، و تجربه‌های گوناگونی را پشت سر می‌گذارد.

پاسخ

تماس با ما

تهران – میدان انقلاب اسلامی – خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی
تلفن: 66463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس تنها استارت آپ در حوزه کتاب فیزیکی است که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی راه اندازی شده است و پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله: مولف، ناشر، فروشگاه، مخاطبان و ترویج کنندگان کتاب با یکدیگر محسوب می شود. این شرکت با کدینگ کتاب، کتاب فیزیکی را به بازارهای دیجیتال و پلتفرمهای تجارت الکترونیک وصل کرده است. طرح کتاب پلاس، با تحلیل وضعیت نشر کشور و با الهام گیری از ناشران بزرگ دنیا، همچون Pearson، ،McGraw-Hill ،WILEY بستر مناسبی را برای ورود ناشران و فروشگاههای کتاب ، به دنیای دیجیتال از طریق ارائه خدمات پس از فروش کتاب در قالب محتوای دیجیتالی مبتنی بر کتاب، به وجود آورده و زمینه ارتباط بیشتر با ناشر ، مخاطب و هم چنین ارائه خدمات افزون بر کتاب برای تشویق مخاطبان به خرید و خواندن کتاب را نیز فراهم نموده است.