کتاب بازی آخر بانو


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: بازی آخر بانو
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : بلقیس سلیمانی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

دستش گرم بود، در را که بست بازى را شروع کردم، همان جا توى هال روى زمین نشستم و چادر سفید را تا روى ابروهایم‏کشیدم‏. »به خانه بخت خوش آمدى‏.« چیزى نگفتم و به اطراف نگاه کردم، خانه بزرگى بود، ظاهراً سه اتاق خواب داشت‏. خانم دکتر محمدجانى هم استاد فلسفه است و هم اهل داستان‏. این زن مرموز که در کلاس‏هاى فلسفه‏اش جدیتى غریب‏دارد، در بعدازظهرهاى جلسه‏هاى داستان انسانى دیگر است: مهربان و صمیمى‏. و آیا همین نمى‏تواند دلیلى باشد براى‏گلبانو بودن او؟ زنى که خواسته و ناخواسته در دشوارترین وقایع تاریخ معاصرمان نقش‏آفرینانه حضور داشته و با این همه‏بازیگرى بوده است در دست مردانى بازیگردان؛ مردانى که هر یک بنابه هواى خود حضورش را نقش و نام بخشیده‏اند. رمان «بازی آخر بانو» در ٢٩٢ صفحه در اندازه رقعی با قیمت ٢٥٠٠ تومان توسط نشر ققنوس راهی بازار کتاب شد.

نظرات برگی از کتاب
0 0
محمد

نویسنده در این کتاب ابایی ندارد دست خواننده را بگیرد و او را به زوایای پنهان زندگی شخصی خود ببرد. سلیمانی از رهگذر این یادداشت‌های پراکنده به بیان آرا و اندیشه‌های خود درباره موضوعات مختلف می‌پردازد. با این همه بهره خواننده تنها آشنایی با زندگی خصوصی نویسنده نیست، او از رهگذر آشنایی با زندگی نویسنده با یک برهه از تاریخ اجتماعی و سیاسی مردم ایران، به‌خصوص نسل آرمان‌خواه و انقلابی معاصر نیز آشنا می‌شود.

پاسخ

7 0
مروارید

شنیده ام که نویسنده در این رمان با خواننده فکر خواننده بازی میکند و تمام حدسیات را بر هم میزند . باید بخوانمش .

پاسخ

0 0
علی

حمایت از نویسندگان ایرانی که با فرهنگ ما آشناتر هستند می تونه به اشاعه فرهنگ مقبت کمک کنه

پاسخ

1 0
امیرعلی

کتاب جالبی به نظر میاد از این یک صفحه ای که خوندم فهمیدم احتمالا کتاب در مورد تعصب های کورکورانه و یا از روی عاشقیه چیزی که درموردش نسل جوان ما باید در موردش بخواند تا بفهمه که تعصب زیادش غلط و کمش هم مشکل دار است

پاسخ

پاسخ
میم

بله همينطوره جالب و خوندني

22 0
فاطمه

از نقد کتاب گل‌بانو تحت تاثیر اختر قرار می­گیرد و پای در مسیری می­گذارد که تا آخر داستان هم‌چنان در آن قرار دارد. این تاثیر، از شخصیتی که جز گل­بانو، همه منحرفش می­دانند، آن قدر عمیق است که دختری روستایی را به استادیِ دانشگاه تهران می­رساند.

پاسخ

11 0
میم

اولين كتابي كه از اين نويسنده ي محترم خوندم همين " بازی آخر بانو " بود و بعد از اين كتاب باقي اثار خانم " بلقيس سليماني " رو از دست ندادم به دوستان توصيه ميكنم حتما اين كتاب رو مطالعه كنند وقتي يه نويسنده خوب هستش حتما به ديگران معرفيش ميكنم

پاسخ

19 0
نفیسه

با شخصیت گلبانو همزاد پنداری میکنم انگار این رو در واقعیت هم دیدم و این کتاب رمان اجتماعی بسیار خوبیه

پاسخ

18 0
نفیسه

کتاب های بلقیس سلیمانی رو خیلی دنبال میکنم چون خیلییی نثر روانشونو دوس دارم قابل فهم برای تمامی ادم هاست

پاسخ

61 0
زهراسادات

روایت تاریخِ سی سالۀ اخیر ایران است که پیرامون گل بانو تعریف می شود.بانویی جسور ،باهوش ،زیبا و البته طناز که بازی های جامعه در هر زمان از زندگی شخصیتی تازه به او می بخشد

پاسخ

205 1
محمد مهدی

رمانی که از سرنوشت دختری روایت شده به نام گل بانو… با شخصیت پردازیها و فضاسازی های خوبی که دارد و گاها فضای فلسفی ای که رد پای خود خانم سلیمانی را در آن میشود دید !!

پاسخ

پاسخ
ناصری

دقیقا همین طوره که نوشتین

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.