کتاب چگونه از دست آدم‌های عوضی خلاص شویم؟


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: چگونه از دست آدم‌های عوضی خلاص شویم؟
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : ساتن. رابرت آی
  • مترجم : پوراسماعيل. ياسر
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

عوضی‌ها از چند ترفند کثیف برای آزردن قربانی‌هایشان استفاده می‌کنند. عبارت‌های وحشتناک زیر را که برگرفته از ایمیل‌هایم هستند ملاحظه کنید: تلنگر زدن به گوش. داد زدن. همکاری که به‌گرمی لبخند می‌زند و در عین حال در گوش او زمزمه می‌کند: «تو بازنده‌ای. من تو را به زانو در خواهم آورد.» رفتارِ یک عوضیِ پرخاشگر منفعل با انسان‌ها چنان‌که گویی نامرئی‌اند و نادیده گرفتن درخواست‌هایشان. صرفا دعوت کردن «نورچشمی‌ها»یش به مهمانی تعطیلات در دفترش. «در پنج دقیقه پنج بار» صحبت‌های گوینده را قطع کردن.افسوس که احتمالاً این مثال‌ها با توجه به گسترش چشمگیر کارهای بی‌ادبانه و تحقیرآمیزی که این روزها در داستان‌های رسانه‌های سنتی و اجتماعی می‌شنوید، شما را شوکه نمی‌کنند. با این حال، بدون شواهد تصویری، بخشی از این جنون هنوز هم تصنعی یا به‌شدت اغراق‌آمیز به نظر می‌رسد.

نظرات
0 0
مهدی

درود با این شیوه بیان طرد مزاحمین از زندگیمون افرین.

پاسخ

1 1
امین

ماتوطول زندگیمون باادمایی ارتباط داشتیم ک واقعا احساس بدی بهمون میدادن. این کتاب مثال های متفاوتی از همه این ادمازده و راه حل هایی برای مقابله بااین ادما بهمون گفته هرچند ک این راه حل هابرای همه یه شکل نیس و تفاوت داره.

پاسخ

1 1
فاطمه

با سلام. در کتاب چگونه از دست ادم های عوضی خلاص شویم مثال های متعددی از شرایطی که شما می تونید توش قرار بگیرید با ادم هایی که همونطور که عنوان کتاب گفت عوضی هستن و راهکارهایی داده .مسئله مهم اینه که بتونید این راهکار ها رو به کار ببرید.

پاسخ

1 1
محمد

سلام..فصل ۲ این کتاب درباره« عوضی سنجی: مشکل چقدر بد است؟» شش سوال تشخیصی را مطرح می کند تا به شما در ارزیابی این موضوع کمک کند که سر و کار داشتن با یک عوضی چه اندازه خطرناک و دشوار است و چقدر آسیب می زند ــ این که آیا این مشکل نیازمند اقدامات مراقبتیِ حداقلی، متوسط یا حداکثری است. چهار فصل بعدی مزایا، معایب و ریزه کاری های راهبردهای مختلفِ خلاص شدن از دست عوضی ها را بررسی می کنند: فصل ۳ نشان می دهد که چگونه و چه وقت « فرار » کنیم.......

پاسخ

1 2
سمیرا

با سلام و وقت بخیر این کتاب انواع مشکلاتی را که آدم‌های عوضی برایمان به وجود می‌آورند بیان می‌کند، مثال‌های واقعی زیادی می‌زند و راه‌های مختلفِ خلاصی از دست این آدم‌ها را پیشنهاد می‌کند

پاسخ

پاسخ
فائزه

برای راحت شدن از دست این ادما خوندن کتاب مفیده

0 2
احمدرضا

آخ از اون دسته کتاب ها بود که هر خطشو میخوندم خاطرات رو به یادم میاورد... برخورد کارمندان بانک ... بعضی دوستان بزرگتر از خودم و همه و همه حتی رفتار هایی که باعث میشه خانوم هاجوهری در امنیت اخلاقی نباشن ... این کتاب یه تلنگری هست برای همه مون تا عوضی نباشیم. به امید روزی که از صفت عوضی بودن به دور باشیم و باعث آزار هیچکس نشیم!

پاسخ

پاسخ
معصومه

امین

0 2
مهدی

رابرت ساتن در کتاب «چگونه از دست آدم‌های عوضی خلاص شویم؟» توصیه‌هایی عملی برای شناسایی انواع آدم‌های عوضی ارائه می‌دهد. این توصیه‌ها بر پژوهش دربار‌ه‌ی گروه‌های مختلف بنا شده‌اند: از نیروهای بی‌ادب خدمات دولتی تا راننده‌های اتوبوس و همین‌طور ۸۰۰۰ ایمیل درباره‌ی عوضی‌بازی آدم‌ها که برای خود او فرستاده شده است.

پاسخ

پاسخ
فائزه

نکته جالبی بود

0 2
سیدمحمدرضا

ضمن تشکر از نویسنده این کتاب دیدگاه م را نسبت به رفتارهای خودم عوض کرده است و تصمیم گرفتم در بعضی از رفتارهایم تجدید نظر کنم .شاید بعضی از کارهایی که روزانه در ادارات می بینیم و فکر میکینیم درست و حقیقت است ، بی شعوری و رفتاری ناآگاهانه است .ما روزانه با خیلی از این گونه افراد که نویسنده اوصاف آنها را در کتاب برشمرده بر می خوریم .و وظیفه ما تکریم ارباب رجوع و فقط شنیدن و اطاعت است اما باید در مقابل بعضی از واقعا بی شعور ها ایستاد .یکی از نیازهای امروز جامعه ما همین کتاب ها باشد.به این کتاب علاقه دارم چون با کتاب بی شعوری خیلی به معلومات من اضافه شد.و خواندن آون رو به همکارانم توصیه کردم .اصولی که در این کتاب نام برده شده اگرچه در یک نفر جمع نشده است اما در جامعه امروزی کم نستند افرادی جاوع الشرایط باشند امروز صبح با یکی از این بی شعورها در خیابان برخورد کردم نمی دونید چقدر رفتارهای ازار دهنده از خود بروز می داد و به نصیحت کسی هم توجه نمی کرد . به نظر من این افراد که آگاهانه این بی شعوری ها را از خودشان بروز می دهدند باید به روانشناس مراجعه کنند و روان درمانی کنند .

پاسخ

0 1
علی

با سلام وعرض ادب هم‌نشین‌بودن با آدم‌های عوضی، چه در اداره و چه در هرکجای دیگر عملکرد ما را پایین می‌آورد و نمی‌گذارد با خیال راحت به کارها و برنامه‌های‌مان برسیم. کیست که نداند بودن یک آدم عوضی در یک تیم دست کم چیزی حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد راندمان کاری تیم را پایین می‌آورد؟ بیهوده نیست که خواجه‌ی شیراز در قرن هفتم گفته است: «روح را صحبت ناجنس عذابی است الیم!» می‌بینید که این آدم‌های عوضی از همان قرن هفتم و شاید هزاران سال پیش از آن هم وجود داشته‌اند.

پاسخ

پاسخ
خدیجه

بادیدگاهتون موافقم. همیشه چنین ادمهایی. باعث برهم ربختن نظم و کار گروهی یا حتی تو ی کلاس دانشگاه و.. میشن

3 1
فائزه

عوضی ها همه جا هستن! گاهی با حرف زدن و گاهی با سکوت کار خودشونو انجام میدن.لبخند هاشون لج آدمو در میاره و معمولا نقطه ضعف آدمو میشناسن .اگه از این موارد رنج میبرین میتونین با این کتاب درد و دل کنین.😆

پاسخ

پاسخ
امین

دقیقا حق باشماست هستن ادمایی که واقعا اینجوری رفتار میکنن

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.