کتاب خاک آدم پوش


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: خاک آدم پوش
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : ضحی کاظمی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

هدف اصلی مجموعه رمان ژانر نوشتن و انتشار رمان‌هایی متناسب با فرهنگ ایرانی (هرچند در برخی از وجوه تمایز چندانی میان ما و مخاطب جهانی وجود ندارد) و احترام به احساس، شعور و سلیقه فرهیخته نسل جدید مخاطبان است. جمجمه جوان، کاج‌ها وارونه‌اند، مرداد دیوانه، دیگر عناوین این مجموعه‌اند. محمدحسن شهسواری، دبیر مجموعه، معتقد است هیچ نویسنده‌ای به اندازه ژانرنویس با شهرزاد همذات‌پنداری نمی‌کند. ژانرنویس مخاطب را بر سریر پادشاهی می‌نشاند و هدفی جز تسخیر تمام قلب و ذهن او ندارد. همچون شهرزاد، که اگر شب نمی‌توانست پادشاه را پای نقل خود نگه دارد هستی خود را از دست می‌داد، ژانرنویس نیز نمی‌تواند موفقیتش را به آینده و آیندگان موکول کند. ضحی کاظمی در رمان فانتزی «خاک آدم پوش» حوادثی را که بیشتر از سه هزار سال قبل و در دوره دوم حکومت عیلامیان اتفاق می‌افتد، بازگو می‌کند. وی همچنین از برخی خصایص حماسه و خصایص تراژدی در کنار هم استفاده کرده است، یعنی هم سفر قهرمانی ایثارگر را نشان می‌دهد و هم به سقوط و تقدیر اشاره می‌کند. او با تحقیقات گسترده، در جذاب کردن فضای نیمه تاریخی نیمه فانتزی اثرش موفق عمل کرده است.

نظرات برگی از کتاب
7 0
مروارید

خانم کاظمی‌در این رمان سعی کرده با تحقیقات خود، فضای نیمه تاریخی نیمه فانتزی اثر خود را برای مخاطب باورپذیر کند. همچنین از برخی خصایص حماسه و ویژگی‌های تراژدی در کنار هم استفاده کرده است؛ یعنی هم سفر قهرمانی ایثارگر را نشان می‌دهد و هم به سقوط و تقدیر اشاره می‌کند.

پاسخ

2 0
مروارید

خانم کاظمی‌در این رمان سعی کرده با تحقیقات خود، فضای نیمه تاریخی نیمه فانتزی اثر خود را برای مخاطب باورپذیر کند. همچنین از برخی خصایص حماسه و ویژگی‌های تراژدی در کنار هم استفاده کرده است؛ یعنی هم سفر قهرمانی ایثارگر را نشان می‌دهد و هم به سقوط و تقدیر اشاره می‌کند.

پاسخ

21 0
فاطمه

رمان فانتزی خاک آدم پوش مربوط به سه هزار سال قبل و در دوره دوم حکومت عیلامیان اتفاق می‌افتد،هم سفر قهرمانی ایثارگر را نشان می‌دهد و هم به سقوط و تقدیر اشاره می‌کند.

پاسخ

10 0
میم

كتاب هايي كه در گذشته ها روايت ميشن رو خيلي مي پسندم و دنبال ميكنم اين شايد متفاوت ترين كتاب در مجموعه رمان ژانرها باشه كه به حكومت عيلاميان پرداخته ، فانتزي جذابي عه

پاسخ

0 0
داود

کتاب از قلمی روان و زیبا و قصه ای جالب که با پایان خاصی تمام شد، پلیدی، عشق، نفرت و خرافات را بسیار زیبا در داستان نشان دادن، من ژانر فانتزی خیلی دوست دارم و بیشتر آثار فانتزی میخونم. این کتاب خوب است.

پاسخ

62 1
زهراسادات

ضحی کاظمی در رمان فانتزی «خاک آدم پوش» حوادثی را که بیشتر از سه هزار سال قبل و در دوره دوم حکومت عیلامیان اتفاق می‌افتد، بازگو می‌کند. وی همچنین از برخی خصایص حماسه و خصایص تراژدی در کنار هم استفاده کرده است، یعنی هم سفر قهرمانی ایثارگر را نشان می‌دهد و هم به سقوط و تقدیر اشاره می‌کند. او با تحقیقات گسترده، در جذاب کردن فضای نیمه تاریخی نیمه فانتزی اثرش موفق عمل کرده است.

پاسخ

0 0
نفیسه

کتاب خانم ضحی کاظمی ژانر این کتاب فانتزی است خیلی بیان زیبا و دللنشینی دارد این کتاب رو توصیه میکنم به تمام کسانی ک اهل کتاب خوندن هستن

پاسخ

0 0
نفیسه

این کتاب بسیار ژانر فانتزی قسمت های زیبایی از کتاب زندگی ما انسان ها بی معنی است . این ما هستیم که به زور عشق و رابطه خوتی و نیازهای دیگرمان می خواهیم به آن معنا ببخشیم. درد انسان بی پایان است . ترس هایش . غم هایش . ضعف و ناتوانی اش . مرگ خودش موهبتی است .

پاسخ

204 0
محمد مهدی

فانتزی-تاریخی! چه ژانر هوس انگیزی! آدم سخت برای خوندنش راغب میشه،مخصوصا اگر تاریخش مصنوع نباشه و براساس واقعیات باشه

پاسخ

204 0
مسعود

تاریخ ایران پر از کشش و جذابیت هست، برای من که عاشق و شیفته ی تاریخ هستم این کتاب جالب هست،در کتابهای و داستانهای ایرانی این جور سوژه ها کم هست ولی در داستانهای خارجی هیجانات رو در این داستانها به حد انفجار میرسونن مثل هر پاتر یا ارباب حلقه و...برام خیلی جالبه داستانی رو بخونم که سه هزار سال پیش ایران رو بازگو میکنه و در همین صحفه جزییات کمی از فضاسازی رو میشه خوند

پاسخ

پاسخ
ناصری

چه جالب...

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 09903066652

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.