کتاب و چشم هایش کهربایی بود


تصویر
  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: و چشم هایش کهربایی بود
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : مهری بهرامی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

و چشم‌هایش کهربایی بود رمانی است که از دریچه‌ای نو و با دیدی خلاقانه به تقابل میان «هستی و نیستی» می‌پردازد. رمانی که راویانش یگانه و منحصربه‌فردند. تسبیح میان دستان هاشم، چادر مشکی زهره، موازییک‌های کف حیاط، انگشتر و جنینی که از زهدان مادر رانده شده، هر یک به تنهایی جهانی تکان‌دهنده را به تصویر می‌کشند و روایتگر ترس‌ها، تشویش‌ها، آرزوها و ناکامی‌های آدم‌های درون داستان‌اند... . در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم: از همین‌جا پیداست و می‌بینمش زن چشم عسلی را. خودش است، مثل همیشه کتابی در دست دارد و پشت به ما ایستاده است کنار درخت. تا برسیم نزدیک، همان‌طور که توی هوا می‌چرخم زن هم می‌چرخد انگار و درخت هم وارونه می‌شود. چقدر قد کشیده است این درخت. چرخ که می‌زنم. درختِ وارونه ریشه‌هایش توی هوا می‌ماند. سه هزار و بیست و سه سال پیش است انگار و من می‌خواهم از ریشه‌ها خودم را برسانم به تنه درخت. خودم را برسانم به یک زخم عمیق. هاشم مکث می‌کند دیگر نمی‌چرخاندم، شاید یادش افتاده که نخم نازک شده است. درخت می‌ماند همان‌جا و زن چشم عسلی هم. زن رو برمی‌گرداند و انعکاس رنگ مهره‌هام توی عسلی چشم‌هاش بی‌قرارم می‌کند... .

نظرات برگی از کتاب
0 0
محمد

نوعی نگاه تازه به فرایند لقاح و چگونگی در هم آمیختن شان درون تن است. جنگ میان زن های غالب و مغلوب که با زبان شاعرانه ای توصیف می شود. هرچقدر که داستان درون بدن و ماجرای عاشقیت میان ژن ها جذاب است ماجرای بیرونی سهل انگارانه است. رضا گفت توی خانه تنهاست و مادرش رفته جمکران و تا فردا شب هم برنمی گردد از اینجا ماجرای داخل بدن آغاز می شود. روایت موزاییک در تلاش برای شناساندن رضا و هاشم است اما در بسیاری مواقع باعث می شود دچار اضافه گویی که هیچ کاربردی را در روند داستان پیش نمی برد و بدین ترتیب به راحتی قابل حذف می باشد.

پاسخ

7 0
مروارید

این رمان درباره تقابل هستی و نیستی نوشته شده و چـــنــد راوی دارد.

پاسخ

15 0
شریعت

سه هزار و بيست و سه سال پيش است انگار و من مي‌خواهم از ريشه‌ها خودم را برسانم به تنه درخت. خودم را برسانم به يك زخم عميق. هاشم مكث مي‌كند ديگر نمي‌چرخاندم، شايد يادش افتاده كه نخم نازك شده است. درخت مي‌ماند همان‌جا و زن چشم عسلي هم. زن رو برمي‌گرداند و انعكاس رنگ مهره‌هام توي عسلي چشم‌هاش بي‌قرارم مي‌كند.

پاسخ

پاسخ
علی

خيلي خوب نوشتيد دوست عزيز

14 0
شریعت

سه هزار و بيست و سه سال پيش است انگار و من مي‌خواهم از ريشه‌ها خودم را برسانم به تنه درخت. خودم را برسانم به يك زخم عميق. هاشم مكث مي‌كند ديگر نمي‌چرخاندم، شايد يادش افتاده كه نخم نازك شده است. درخت مي‌ماند همان‌جا و زن چشم عسلي هم. زن رو برمي‌گرداند و انعكاس رنگ مهره‌هام توي عسلي چشم‌هاش بي‌قرارم مي‌كند.

پاسخ

11 0
میم

خیلی زیاد اسم کتاب رو دوست دارم : " و چشم هایش کهربایی بود" یکی از دلایل جذبم به تهیه ش همین عنوان برازنده بود از فضاسازی عالی و طرح روی جلد بگذریم ، سیر رمان و وقایع دارای کشش خیلی خوبی بود

پاسخ

21 0
فاطمه

نثرش بسیار شیرین و دلنشینه و خیلی ساده است. مشتاق خوندنش شدم.

پاسخ

0 0
داود

تصویر تیره و تاری از جامعه ای را نشان می دهد که ساکنان فعلی آن کمر به نابودی نسل بعد از خود بسته است و نمی خواهد ردپایی از خود و موقعیت ناخوشایند خود بر جا بگذارند.

پاسخ

62 0
زهراسادات

این کتاب فضاسازی فوق العاده ای رو دنبال میکنه ، نام و طرح روی جلد واقعا مخاطب پسنده ممنونم از نویسنده ی این کتاب ارزشمند

پاسخ

0 0
نفیسه

شخصیت پردازی اونجور که باید بیان شده و اتفاق افتادند که به نظرم میتونه خیلی تاثیر گذار باشه کتاب بسیار خوبی است

پاسخ

0 0
نفیسه

نام این کتاب رو خیلی دوس دارم با این یک برگ از کتاب دوباره یاد تمام لحظه هایی افتادم که در کتاب غرق بودم

پاسخ

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.