کتاب قم رو بیشتر دوست داری یا نیویورک؟


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: قم رو بیشتر دوست داری یا نیویورک؟
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : راضیه مهدی زاده
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

قم رو بیشتر دوست داری یا نیویورک؟ شامل چهارده داستان است که اکثر آن‌ها در شهر نیویورک، به عنوان یکی از پایتخت‌های فرهنگی، هنری و ادبی دنیا، روایت می‌شود. در این داستان‌ها با زندگی شخصیت‌های ایرانی و مهاجران و نگاه جدیدشان به جهانی در هم پیچیده و تازه رو به رو هستیم؛ و همچنین با نوعی مقایسه ناخودآگاه بین ایران و شهر نیویورک و زندگی در دو دنیای گوناگون. در نهایت این مقایسه به برتری هیچ‌کدام نمی‌انجامد اما به شناختی تازه منجر می‌شود. بی‌مکانی و نداشتن قرار، موضوع اصلی این داستان‌هاست. یکی را برای یافتن شهری آرمانی به سقراط و خرابه‌های یونان می‌کشاند و دیگری را به کشتن مادربزرگ و فرستادنش به بهشت. یکی دیگر را به خانه‌ای در شهر نیویورک امید می‌دهد و آن یکی فکر می‌کند در چشم‌های مادرش چیزی تغییر کرده و باید از بوستون بلیط اتوبوس بگیرد و راهی شود تا نگاهی دوباره به مادر بیندازد. دیگری می‌گردد و مرده‌های کشور و سرزمینش را در مرزهای دور شهری دیگر زنده می‌کند و یکی دیگر در قطاری با یک سرباز آمریکایی رو در رو می‌شود و ... .

نظرات برگی از کتاب
1 0
محمد

ماجرای داستان مهاجرت و خانواده با محوریت مادر است. نویسنده که خود، چندسالی است، مهاجرت کرده است، به زیبایی دغدغه های دلتنگی و گاهی افسوس را به تصویر کشیده است. از آنجا که نویسنده فلسفه میداند، تعابیرِ زیبایی از زبان مردگان به کار میبرد که به نظر من، این کار از کسی که فلسفه نداند، برنمی آید. در جایی از کتاب به این نتیجه رسیدم، که شاید نویسنده معتقد است، اگر در بهشت موعود به هرآنچه ام که میخواسته ایم، رسیده باشیم، همچنان افسوسِ لحظاتی را خواهیم خورد که میتوانستیم از دستش ندهیم ولی متاسفانه کار از کار گذشته است!

پاسخ

1 0
نسرین

از این چند سطر و عنوان کتاب میشه موضوع رو حدس زد. ظاهراً کتاب جالبی به نظر می‌رسه. نخوندمش هنوز. امیدوارم کلیشه‌ای نباشه قصه‌ش.

پاسخ

1 0
نسرین

نویسنده چه اسم جالبی گذاشته برای کتاب. تأمل‌برانگیزه. آدم ترغیب میشه بخونه ببینه چی توش نوشته.

پاسخ

8 0
مروارید

این کتاب رو نخوندم هنوز ، اما جز کتابهایی هست که حتما خواهم خواند ، عنوان کتاب واقعا جذابه ، نمیشه این دو شهر رو کنار هم گذاشت ، همین ترغیبم میکنه تا بخونمش .

پاسخ

9 0
شریعت

عنوان کتاب بسیار جذابه و خواننده رو ترغیب میکنه که حتما داستان بخواند تا با جزئیات داستان بیشتر اشنا بشه .

پاسخ

8 0
شریعت

عنوان کتاب بسیار جذابه و خواننده رو ترغیب میکنه که حتما داستان بخواند تا با جزئیات داستان بیشتر اشنا بشه .

پاسخ

21 0
فاطمه

اسم کتاب خیلی برام جالبه! از این یه صفحه برداشتم اینجوری بوده که شخصیت داستان قمی بوده و ساکن نیویورکه و مرور خاطرات میکنه😅

پاسخ

14 0
میم

مجموعه داستاني خوبي هستش هر چهارده داستان از كشش خوبي برخوردارند و همين باعث ميشه شما كتاب رو ادامه بديد در نوعش خودش بديع بود و يكي از دغدغه هاي دنياي امروز "مهاجرت" رو به چالش كشيده بود

پاسخ

11 0
زهراسادات

کتابی که از نبودن ها و تصمیم ها و دو طرف ماجرا بنوشته بود. قصه های دورکه خیلی هم دور نیستند. داستان های -کافه های بی قرار قاره های دور- را خیلی دوست داشتم. مخصوصا آنجایی که خیلی یوهویی وسط یک داستان در زمان حال، سقراط و ارسطو وارد می شوند خیلی تیرهوشانه بود.

پاسخ

206 1
محمد مهدی

با جملات همراه شدم و دوست داشتم ادامه بدم ببینم چی میشه،مخصوصا از قسمت اول که “چشماتو ببند بعدش همه جا بهشت میشه،خودت بهم گفته بودی”

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.