کتاب پیراهنی بر آب


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: پیراهنی بر آب
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : لیلا باقری
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

لیلا باقری متولد ۱۳۶۵ است و در ۱۲ سال گذشته مشغول به حرفه روزنامه‌نگاری بوده و در زمینه‌های مختلف قلم‌ زده‌ است. او از ۱۰ سال پیش هم علاقه خود را در زمینه داستان نویسی به صورت جدی دنبال کرده است. داستان «داغداغان» باقری در دومین دور جایزه فرشته موفق به کسب رتبه سوم شد. اولین رمان او هم با نام «پیراهنی بر آب» سال ۹۷ به چاپ رسید. ماجراهای یک شهر بی‌آب و قحطی‌زده با محوریت قصه زندگی دختری به نام «پری» که با مادرش زندگی می‌کند و مجموعه اتفاقاتی او را به شهر زیرزمینی می‌کشاند که دنیای دیگری در موازات با دنیای واقعی او دارد. فانتزی جاری در این رمان و حضور پرندگانی چون شهباز، هوبره آتشین‌بال و... خواندنی و جذاب است. پریِ قصه، در شهر زیرزمینی با آدم‌ها و مرام‌های تازه آشنا می‌شود و مشکلات و انتخاب‌های زیادی او را به چالش می‌کشد. پیراهنی بر آب یک فانتزی کاملا ایرانی است و شما را غرق در گذشته‌های دور می‌کند و به ناخودآگاه‌تان پیوند می‌زند.قصه‌ای برای اتصال ما به هزارتوی رمزآلود و پر از سحر ایرانی کهن که در لایه‌های زیرین ناخودآگاه ما خفته، از نویسنده دلیل انتخاب این فضا را می‌پرسیم و می‌گوید: شاید قصه پری همان حس مرموزی باشد که وقتی جایی بکر در میان آثار معماری گذشته قرار می گیریم، یا سایه درختی کهن، قناتی قدیمی و هنوز جاری و... ما را فرا می‌گیرد و به اعماق فرو می‌برد.

نظرات برگی از کتاب
0 0
معصومه

با سلام با تشکر از نویسنده خوب کتاب. کتاب جذابی را مطالعه کردم. با صفحاتی از کتاب گریستم و با صفحاتی از کتاب خندیدم.

پاسخ

0 1
امین

رمان فانتزی «پیراهنی بر آب» در روزگاری كه خشكی به هستی مردم زده و آن‌ها در آرزوی آب هستند روایت می‌شود. روایت بخشی از زندگی «پری» كه همراه با مادرش زندگی می‌كند و ناخواسته وارد ماجراهایی عجیب می‌شود و دنیایی كه برایش غریب است. پری با آدم‌های تازه آشنا و مجبور می‌شود خان‌های مختلفی را پشت سر بگذارد و به سمت سرنوشت نامعلومش برود.

پاسخ

1 1
محمود

خواننده در این رمان بارها با صحنه‌های خارق‌العاده غافلگیر می‌شود و هرچه به انتهای رمان نزدیك‌تر شود، شگفتی داستان هم بیشتر خواهد شد. پیراهنی بر آب ما را با شهری زیرزمینی و موجودات خیالی و باستانی ایرانی چون هوبره آتشین بال، موسیقار، درخت تیغال و ... رو به رو می‌کند و ما را به درون تخیل ناب ایرانی می‌برد.

پاسخ

0 1
مهدی

روایتی بسیار جذاب و زیبا با قلمی رسا و فانتزی که از روزگار بی آبی و در پی آب بودن بیان کرده و آن را آمیخته با داستان یک دختر با اتفاقات شگفت انگیز آن هماهنگ کرده است. حتما این کتاب رو بخونید.

پاسخ

0 1
سیده محدثه موسوی

رمانی فانتزی پیرآهنی بر آب در روزگاری كه خشكی به هستی مردم زده و آن‌ها در آرزوی آب هستند روایت می‌شود. روایت بخشی از زندگی «پری» كه همراه با مادرش زندگی می‌كند و ناخواسته وارد ماجراهایی عجیب می‌شود و دنیایی كه برایش غریب است. پری با آدم‌های تازه آشنا و مجبور می‌شود خان‌های مختلفی را پشت سر بگذارد و به سمت سرنوشت نامعلومش برود. معمولاً آنچه از رمان فانتزی در ذهن داریم، رمان‌های خارجی است با قصه‌ها و رویدادهایی كه اغلب غربی محسوب می‌شوند. اما پیراهنی بر آب مملو از باورها، آداب، قصه‌ها و شخصیت‌هایی برگرفته از فضای ایرانی است. گرچه مخاطب با رمانی به سبك امروزی مواجه است اما با پیشرفت داستان به گذشته‌های دور خود پیوند می‌خورد. خواننده در این رمان بارها با صحنه‌های خارق‌العاده غافلگیر می‌شود و هرچه به انتهای رمان نزدیك‌تر شود، شگفتی داستان هم بیشتر خواهد شد. پیراهنی بر آب ما را با شهری زیرزمینی و موجودات خیالی و باستانی ایرانی چون هوبره آتشین بال، موسیقار، درخت تیغال و ... رو به رو می‌کند و ما را به درون تخیل ناب ایرانی می‌برد.

پاسخ

پاسخ
مهدی

همینطوره

1 1
محمد

سلام.خواننده در این رمان بارها با صحنه‌های خارق‌العاده غافلگیر می‌شود و هرچه به انتهای رمان نزدیك‌تر شود، شگفتی داستان هم بیشتر خواهد شد..

پاسخ

0 1
فاطمه

خواننده در این رمان بارها با صحنه‌های خارق‌العاده غافلگیر می‌شود و هرچه به انتهای رمان نزدیك‌تر شود، شگفتی داستان هم بیشتر خواهد شد. پیراهنی بر آب ما را با شهری زیرزمینی و موجودات خیالی و باستانی ایرانی چون هوبره آتشین بال، موسیقار، درخت تیغال و ... رو به رو می‌کند و ما را به درون تخیل ناب ایرانی می‌برد

پاسخ

1 1
زینب

تخیل قوی خانم باقری واقعا احسنت داره! به نظرم این کتاب خیلی از این لحاظ به هری‌پاتر نزدیکه و موفق! منتظر کتاب‌های بیشتری توی این سبک هستیمممم.

پاسخ

0 1
رضا

سلام ودرود. مانی فانتزی پیرآهنی بر آب در روزگاری كه خشكی به هستی مردم زده و آن‌ها در آرزوی آب هستند روایت می‌شود. روایت بخشی از زندگی «پری» كه همراه با مادرش زندگی می‌كند و ناخواسته وارد ماجراهایی عجیب می‌شود و دنیایی كه برایش غریب است. پری با آدم‌های تازه آشنا و مجبور می‌شود خان‌های مختلفی را پشت سر بگذارد و به سمت سرنوشت نامعلومش برود. با سپاس

پاسخ

3 2
فائزه

خشکسالی هم نتونسته جاوی پری رو بگیره .چیزی که من فهمیدم اینه که هرگز نباید تسلیم شد حتی در جایی که امیدی وجود نداره با کمی صبر میشه راه نجاتو پیدا کرد. کتاب خیلی خوب نماد های اصیل رو معرفی میکنه ..قنات خانه کاهگلی درختان کهنسال و ایران اصیل. از شما ممنونم که ایران بکر رو دوباره زنده کردین.

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 09903066652

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.