کتاب آبی تر از گناه


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: آبی تر از گناه
  • ناشر : گروه انتشاراتی ققنوس
  • نویسنده : محمد حسینی‌
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02166460099
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر : qoqnoos.ir
بخشی از کتاب:

من‌ کسی‌ را نکشته‌ام‌. همه‌اش‌ از همان‌ عکس‌ شروع‌ شد. نمی‌دانید چه‌ عکس‌ غوغایی‌ بود. رفته‌ بودم‌ برایشان‌ شعر بخوانم‌. باور کنید قبل‌ از آن‌ عکس‌ برایم‌ یک‌ پیرزن‌ و یک‌ پیرمرد ساده‌ بودند.» روایتی‌ جذاب‌ از به‌ قتل‌ رسیدن‌ پیرزن‌ و پیرمردی‌ تنها و با اصل‌ و نسب‌. پسر جوانی‌ که‌ برای‌ آن‌ها شعر می‌خواند و از این‌ طریق‌ مزدی‌ می‌ستاند به‌ ناگاه‌ خود را در مظان‌ اتهام‌ قتل‌ آن‌ دو می‌بیند، اما هیچ‌ شاهدی‌ بر این‌ ادعا یافت‌ نمی‌شود تا این‌که‌ خود زبان‌ به‌ اعتراف‌ می‌گشاید و پرده‌ از رازهایی‌ برمی‌دارد که‌ ریشه‌ در گذشته‌ او داشته‌اند، ولی‌... محمدحسینی‌ قبل‌تر با مجموعه‌ داستان‌ «یکی‌ از این‌ روزها، ماریا» و «ریخت‌شناسی‌ قصه‌های‌ قرآن‌» در عرصه‌ داستان‌نویسی‌ و پژوهشگری‌ آزمونی‌ موفق‌ را گذرانده‌ است‌. رمان‌ «آبی‌تر از گناه‌» در ده‌ فصل‌ و ١٢٤ صفحه‌ راهی‌ بازار کتاب‌ شد.

نظرات برگی از کتاب
0 0
فاطمه

من کسی را نکشته‌ام. همه‌اش از همان عکس شروع شد. نمی‌دانید چه عکس غوغایی بود. رفته بودم برایشان شعر بخوانم. باور کنید قبل از آن عکس برایم یک پیرزن و یک پیرمرد ساده بودند. آخر چند بار بگویم دنبال هیچ چیز نمی‌گشتم. اصلاً دیگر چیز دندانگیری برایشان نمانده بود تا من دنبالش باشم. البته این‌ها را هم فقط حدس می‌زنم. چون خواسته‌اید می‌نویسم. وگرنه من فقط می‌نشستم روی صندلی کنار بالکن. حالا چه کسی می‌رفت، چه کسی می‌آمد یا کدامشان چه می‌گفتند، برایم جذاب نبود. اصلاً نگاه نمی‌کردم. گوش هم نمی‌دادم. شازده هم به من چندان اعتماد نداشت. خواهش می‌کنم اشتباه نکنید، عصمت حتی در همان عکس هم از حالای من بزرگ‌تر بود. اصلاً من، چطور بگویم، مرد نیستم، تمایلی به زن‌ها ندارم. یک بار یک نفر، نمی‌دانم چه کسی، یکیشان را بی‌خبر فرستاده بود سراغم. من تنها زندگی می‌کنم.

پاسخ

7 0
مروارید

از آن داستان‌های جذابی است که خواننده تا زمانی که تا انتهای داستان را نخواند، دوست ندارد چشم از سطرهای کتاب بردارد. حس تردید و دودلی در پایان داستان در خواننده پدیدار می‌شود و خواننده دوست دارد باز هم داستان ادامه پیدا کند و جزئیات بیشتری برایش روشن شود. داستانی که با ژانر جنایی، تاریخی و عشقی در هم آمیخته است.

پاسخ

13 0
میم

انتخاب نام خوب برای یه رمان مولفه ی مهمی به حساب میاد نویسنده فضاسازی رو به خوبی انجام داده و سرنوشت های مشترک شده با یه عکس خیلی جذاب ترش کرده یکمی پایان بندی ضعیف بود که با نکات مثبت دیگه میتونیم ازش چشم پوشی کنیم

پاسخ

14 0
شریعت

آبی‌تر از گناه» روایت پسرکی شهرستانی است که ظاهرا دست و پا چلفتی است و از پس زندگی خودش برنمی‌آید و برای کار به تهران آمده. ما تک‌گویی‌های همین پسرک گیج و گول را می‌خوانیم که انگار دارد در محضر بازجوهایی ـ که ما هیچ اثری از آن‌ها نمی‌بینیم- مشغول اعتراف است به گناه و بهتانی که بهش بسته‌اند.

پاسخ

14 0
شریعت

آبی‌تر از گناه» روایت پسرکی شهرستانی است که ظاهرا دست و پا چلفتی است و از پس زندگی خودش برنمی‌آید و برای کار به تهران آمده. ما تک‌گویی‌های همین پسرک گیج و گول را می‌خوانیم که انگار دارد در محضر بازجوهایی که ما هیچ اثری از آن‌ها نمی‌بینیم مشغول اعتراف است به گناه و بهتانی که بهش بسته‌اند.

پاسخ

18 2
فاطمه

معلومه که کتاب نثر خیلی قویی داره و زبانش عالیه. کتابی که راوی میخواد گناهکار نبودنشو به خوانندش ثابت کنه.

پاسخ

12 0
زهراسادات

کتاب با این جمله شروع می شود، " من کسی را نکشتم، همه چیز از آن عکس شروع شد." در انتها نیز کتاب عینا با همین جمله به پایان می رسد. خب همین جمله به ما می گوید کسی کشته شده و راوی مضنون اصلی است و در حال توضیحاتی برای دفاع از خود. نبود بازپرس و شخصی برای سؤال پرسیدن و جواب هایی که صرفا از مضنون شنیده می شود مرا به یاد فصل اول سریال خوش ساخت و زیبای True Detective انداخت. جایی که متیو مک کانهی جلوی دوربین نشسته و جوابهایی می دهد که ما خود باید سؤالهایش را حدس بزنیم.

پاسخ

204 2
محمد مهدی

فرم و زبان داستان جذاب بود و خواننده رو همراه می کرد تا فصل آخر ولی پایان‌بندی به نظرم قوی نبود، بعد از چندین صفحه مبهم گویی‌های راوی، توی فصل آخر همه چیز رک و پوست کنده گفته شده بود. کاش پایان بهتری داشت.

پاسخ

204 2
مسعود

باخواندن خلاصه داستان احساسی به من منتقل شدکه بیان کننده هراس ودلهره بود واین داستان نشان دهنده یک انتقام از دوران گذشته است که بعد ازمدت ها سرباز کرده وسبب کشتن پیر مرد وپیرزنی میشد

پاسخ

204 2
مصطفی

خیلی فضاسازی و توصیف حالات خوبی داشت،حس مختلفی در این صفحه و نوشته ها داشتم،منم با شخص داستان گیج و پر سوال نگاه کردم،و با پرت شد آن فرد روی زمین با دقت به همه ی حالاتش نگاه کردم

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 09903066652

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.