کتاب گیاه درمانی(درمان بیماریها با استفاده ازقسمتهای مختلف گیاهان)


  • دسته‌بندی: دانشگاهی
  • عنوان: گیاه درمانی(درمان بیماریها با استفاده ازقسمتهای مختلف گیاهان)
  • ناشر : انتشارات دانشگاه تهران
  • نویسنده : دکتر علی زرگری
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 88338712
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر :
بخشی از کتاب:

کتاب گیاه درمانی ( درمان بیماری ها با استفاده از قسمت های مختلف گیاهان ) تالیف دکتر علی زرگری می باشد. که بیماری های متفاوتی توسط نگارنده در آن آورده شده بدین شکل که توضیحی مختصری در رابطه با بیماری آورده شده سپس عوامل ، شرح حال ، انواع بیماری و سپس راه های درمانی آورده شده است.

نظرات
13 0
نگار

بسیاری از گیاهان دارویی نظیر چغندر، غذا هستند، و ما باید از خواص این داروهای بی‌نظیر در مواد غذایی خود بهره ببریم. امروز یکی از نیازهای ما آگاهی نسبت به خواص گیاهان دارویی، به‌ویژه گیاهانی است که غذا محسوب می‌شوند، است، آگاهی از این خواص باعث می‌شود تا بهتر بتوانیم از این گیاهان در مواد غذایی خود استفاده کنیم.

پاسخ

0 0
غلامرضا

کتابیه که داشتن آن در منزل برای مراقبت از خود وخانواده مفید به نظر میرسه برای سلامتی استفاده ار گیاهان داروی که عوارضی برای انسان داره مفیده

پاسخ

4 0
حسین

«طب سنتی یعنی طب عادی مردم کوچه و بازار یا طب توده‌ای است که به نام زکاء و طب‌العجائز و یا فولک مدیسین خوانده می‌شود. طب سنتی ایرانی نیز طبی است که از گذشتگان به ما رسیده و مبتنی بر طبیعت است که گیاهان سپس مواد معدنی و حیوانی را به‌عنوان دارو مورد استفاده قرار می‌دهند و همین‌طور شامل طب اسلامی (طب‌الائمه و طب نبی) است.»

پاسخ

10 0
نگار

خیلی اوقات مردم تصور میکنند که دارو هایی شیمیایی تاثیر بیشتری دارند و زود تر بیماری آن ها را درمان میکند اما غافل از این هستند که این دارو ها عوارض بسیاری دارد که مدت ها بعد گریبانگیر آن ها خواهد شد. البته در برخی مواقع استفاده از دارو های شیمیایی الزامی است و دارو های گیاهی در این شرایط کاربرد چندانی ندارند. بهترین راه این است که قبل از دچار شدن به بیماری های متعدد، از گیاهان دارویی به عنوان عوامل پیشگیری استفاده کنید.

پاسخ

1 0
محمد

این کتاب در واقع راهنمایی برای مراقبت از سلامتی و پیشگیری از بیماری ها است که عمدتاً مبتنی بر مطالعات کلینیکی بوده و توسط بسیاری از متخصصین مربوط به گیاهان دارویی به طور وسیعی در آلمان مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است. بخش اول کتاب به کلیاتی در مورد علم گیاهان دارویی و نحوه ی نسخه نویسی آن می پردازد و بخش دوم توضیحات کاملی درباره ی کاربردهای عملی گیاهان دارویی در درمان بیماری های مختلف و مکانیسم عمل آنها ارایه می دهد.

پاسخ

4 0
ادب

دوره پنج جلدی کتاب “گیاهان دارویی” که توسط انتشارات دانشگاه تهران به چاپ رسیده است، اثر بسیار فاخر دکتر علی زرگری است که بعنوان اولین منبع علمی و آکادمیک ایران در زمینه شناخت فیتوشیمیایی و فارماکولوژیک گیاهان دارویی شناخته می شود. در این کتاب ارزشمند، اطلاعات جامع و کاملی درباره گیاهشناسی، ترکیبات شیمیایی، خواص درمانی و… بسیاری از گونه های گیاهان دارویی ایران ارائه شده است که می تواند برای متخصصین علوم کشاورزی، گیاهشناسی، داروسازی، پزشکی، فیتوشیمی و… بعنوان یک منبع علمی موثق و قوی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین ارائه نسخه های تک گیاهی و چند گیاهی برای بیماریهای مختلف که در جای جای این کتاب دیده می شود، استفاده از آنرا برای عموم مردم نیز مفید و اثربخش کرده است.

پاسخ

3 0
نسرین

گیاه‌درمانی روشی است که در آن بعد از معاینات پزشکی و تشخیص لازم، از عناصر گیاهی با توجه به مواد مؤثره و خواص آنها، جهت رفع علایم بیماری استفاده می‌شود.

پاسخ

2 0
فرنوش

یکی از روشهای درمانی در طب سنتی ایران گیاه درمانی است.درمان بیماری های مختلف جسمی و روحی به وسیله گیاهان را "گیاه درمانی" می گویند.یكی از روش های قدیمی جهان، طب گیاهی است. خداوند حكیم درمان همه بیماری ها و دردها را در طبیعت قرار داده است.«طبیعت خادم طبیعت است».

پاسخ

154 1
محمد

بسیاری از گیاهان دارویی نظیر چغندر، غذا هستند، و ما باید از خواص این داروهای بی‌نظیر در مواد غذایی خود بهره ببریم. امروز یکی از نیازهای ما آگاهی نسبت به خواص گیاهان دارویی، به‌ویژه گیاهانی است که غذا محسوب می‌شوند، است، آگاهی از این خواص باعث می‌شود تا بهتر بتوانیم از این گیاهان در مواد غذایی خود استفاده کنیم.

پاسخ

2 0
فرزاد

در سه فصل نخست کتاب نویسندگان به مباحثی مانند تعریف گیاه درمانی، تاریخچه گیاه درمانی، تعریف طب سنتی،‌ طب سنتی ایرانی، عناصر و اختلاط چهار‌گانه، جمع‌‌آوری و خشک کردن گیاهان دارویی،‌ تهیه دم‌کرده و جوشانده پرداخته‌اند.

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.