کتاب شاهنامه


  • دسته‌بندی: دانشگاهی
  • عنوان: شاهنامه
  • ناشر : انتشارات دانشگاه تهران
  • نویسنده : دکتر عزیز الله جوینی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 88338712
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر :
بخشی از کتاب:

ناشر هنوز متنی قرار نداده است

نظرات
5 0
حسین

کاش فیلمنامه نویسان ما با بهره گیری از شاهنامه و داستانهای شیرین و نغزش فیلمهایی با جلوه های ویژه می ساختند تا بسیاری از مردم نیز با روح این کتاب آشنا شوند

پاسخ

13 0
نگار

از مزیتهای تصحیح دکتر عزیزالله جوینی این است که در این کتاب ابتدا هر داستان با نثری روان و خواندنی روایت شده است و بعد شعر پرداخته شده است.همچنین بخش عمده ای از ورق به پاورقی و توضیحات برای درک بیشتر مطالب آورده شده است.

پاسخ

15 0
نگار

کتاب از کهن ترین نسخه شاهنامه که در موزه فلورانس ایتالیا موجود است برگرفته شده است و در ابتدای هر شعر داستان با زبانی شیوا گفته شده است.

پاسخ

2 0
علیرضا

بی گمان شاهنامه فرزانه توس گران‌سنگ ترین اثر ادب کهن ایران زمین است که آشنایی با آن برای هر ایرانی و هر فارسی زبانی از نان شب واجب تر است. این سخن نه گزافه است و نه ژاژخایی. برای آشنایی با این متن زیبا می توان با چنین کتابی کار را آغاز کرد و سپس با دیدی ژرف و نگاهی دقیق تر و با مطالعه آتار تحلیلی به زوایای پنهان آن پی برد. شاهنامه را بخوانید حتی اگر از آن چیزی در نمی یابید.. اندک اندک چنان در جان و روحتان نفوذ خواهد کرد که هیچ گاه از آن جدا نتوانید شد.

پاسخ

3 0
نسرین

این کتاب از کهن‌ترین نسخۀ شاهنامه که در موزۀ فلورانس ایتالیا نگهداری می‌شود (متعلق به سال 614 ه.ق) تألیف شده است.

پاسخ

5 0
ادب

از مزیتهای تصحیح دکتر عزیزالله جوینی این است که در این کتاب ابتدا هر داستان با نثری روان و خواندنی روایت شده است و بعد شعر پرداخته شده است.همچنین بخش عمده ای از ورق به پاورقی و توضیحات برای درک بیشتر مطالب آورده شده است.

پاسخ

2 0
فرنوش

کتاب منتخب در شش جلد و از انتشارات دانشگاه تهران است.این کتاب از کهن ترین نسخه شاهنامه تالیف شده است که در موزه فلورانس ایتالیا نگهداری می شود که متعلق به سال 614 ه.ق می باشد. شاهنامه با این مصرع شروع می شود "بنام خداوند جان و خرد" و این گویای این است که فردوسی شاعری خرد گرا بوده در شاهنامه حود هشتصد بار از کلمه خردو مشتقات آن استفاده شده است

پاسخ

156 0
محمد

فردوسی هنگامی شاهنامه را سرود که زبان فارسی دچار آشفتگی بود، و او از ماندگار شدن این آشفتگی و افزونیِ آن جلوگیری کرد. فردوسی در سرودن شاهنامه بیشتر از پارسی بهره برده و شمار واژه‌های عربی در شاهنامه تنها ۸۶۵ واژه است.زنده یاد استاد دکتر عزیز الله جوینی با تصحیح و بازنویسی این اثر پرداخته است.

پاسخ

2 0
فرزاد

شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی، حماسه‌ای منظوم بر وزن «فَعولُن فعولن فعولن فَعَلْ/ فَعولْ»، در بحرِ مُتَقارِبِ مثمَّنِ محذوف، دربرگیرندهٔ نزدیک به ۶۱٬۰۰۰ بیت و یکی از بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین سروده‌های حماسیِ جهان است.

پاسخ

1 0
شکیبا

در ضرورت خواندن شاهنامه برای همه‌ی ما که شکی نیست. اما از نکات قابل توجه این کتاب دارا بودن نثر جذابه که حتی قابل استفاده برای سنین نوجوان و علاقه‌مند هستش.

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.