کتاب راهنمای نمایه نامه ها و چکیده نامه های معتبر بین المللی


  • دسته‌بندی: دانشگاهی
  • عنوان: راهنمای نمایه نامه ها و چکیده نامه های معتبر بین المللی
  • ناشر : انتشارات دانشگاه تهران
  • نویسنده : دکتر اورانوس تاج الدینی- دکتر علی صبوری- دکتر علی سادات موسوی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 88338712
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر :
بخشی از کتاب:

استفاده از منابع اطلاعاتی الکترونیکی، نظیر پایگاه های اطلاعاتی و مجلات الکترونیکی متداول ترین راه دستیابی به اطلاعات علمی است اما دسترسی مراجعه کنندگان به منابع اطلاعاتی الکترونیکی، برای کتابخانه ها بسیار پرهزینه اند و درصد زیادی از بودجه کتابخانه - ها صرف فراهم آوری مواد الکترونیکی می شود. این در حالی است که هزینه اشتراک پایگاههای اطلاعات علمی و انتشارات مختلف مبتنی بر وب نیز به طور سالیانه افزایش می یابد. لذا آشنایی با پایگاه ها و نمایه نامه های معتبر بین المللی برای استفاده بهینه از آنها اجتناب ناپذیر است و می تواند به - عنوان معیاری برای پالایش نارسایی ها و نامناسبیها تلقی شود. در همین راستا کتاب حاضر می تواند پلی به استفاده بیکران اطلاعات و انتشارات علمی بین المللی و میانبری به نامتناهی پایگاه های مناسب فوق باشد.

نظرات
4 0
حسین

راهنمای جالبی در هدایت دانشجویان جهت بهره گیری مناسب و مطمئن از منابع علمی و تحقیقاتی در دریای بیکران سایتها میباشد

پاسخ

12 0
نگار

کتاب دارای پنج فصل است از حوزه پزشکی و فنی و مهندسی گرفته تا حوزه علوم اجتماعی و مهندسی کشاورزی. کتابی جامع راهنمایی دانشجویان تمامی رشته ها بخصوص دانشجویان ایرانی که در دسترسی به خیلی از سایت های علمی تحریم هستند.

پاسخ

0 0
آرش

کتاب خیلی خوبی بود،بسیار استفاده کردم در نوشتن پایان نامه ام، امیداورم بقیه دوستان هم از کتاب بهره مند بشن ممنون از استاد گرامی

پاسخ

2 0
مهدی

من این کتاب رو ندیدم و فکر میکنم کتاب دایره المعارفی است که بیشتر به درد دانشجویانی که میخواهند تز دکترا و یا مقاله ارایه بدهند, میخورد.

پاسخ

1 0
شکیبا

با توجه به به روز بودن مقالات علمی در همه ی نقاط دنیا و پیشرفت های تکنولوژی و ابزار های ارتباطی، مطالعه ی این کتاب به دانشجویانی که علاقه مند به پژوهش هستند توصیه میشود‌.

پاسخ

10 0
نگار

کتاب دارای پنج فصل است از حوزه پزشکی و فنی و مهندسی گرفته تا حوزه علوم اجتماعی و مهندسی کشاورزی. کتابی جامع راهنمایی دانشجویان تمامی رشته ها بخصوص دانشجویان ایرانی که در دسترسی به خیلی از سایت های علمی تحریم هستند.

پاسخ

1 0
فرنوش

ین کتاب می تواند یکی از مراجع علمی ویژه دانش آموختگان تمامی رشته های دانشگاهی بوده و در جهت ارتقای علمی دانش بشری موثر است.

پاسخ

3 0
ادب

موسسه پژوهش برتر: نمایه ها و چکیده هاي تخصصی یا موضوعی جزو مهمترین منابع مرجع تخصصی یا اختصاصی هستند که از بدو تأسیس رشـته علم اطلاعات و دانش شناسی، به عنوان اصلی ترین سرفصلهاي برخی از دوره ها و گرایشهاي مختلف این رشته مطرح بوده است. با وجود اینکه این گروه از منابع در مباحث علم اطلاعات و دانش شناسی از سابقه اي دیرینه برخوردارند، اما با گذشت زمان هیچگاه از میزان اعتبار آنها کاسته نشده اسـت. در عـوض، بـا افـزایش شـمار پژوهشهاي علمی و دانشگاهی، گسترش دانش بشري و همچنین مجهز شدن نمایه نامه ها و چکیده نامه ها بـه امکانات و قابلیت هایی که فناوریهاي اطلاعاتی و ارتباطاتی نوین در اختیارشان قرار داده، حتی موجبات توسعه بیشتر آنها نیز فراهم آمده و باعث شده تا روز به روز انتظارهاي بیشتري از آنها مطرح شود.

پاسخ

2 0
نسرین

نمایه فهرستی از موضوع‌ها و واژه‌های مهم، اساسی، نام‌ها و دیگر مطالب یک یا چند کتاب، مقاله‌های مجله‌ها یا سایر منابع اطلاعاتی با ارجاع جاینما به منابع یا صفحه‌های آنهاست که این مطالب در آن‌ها واقع شده‌است. پیشتر از نمایه‌نامه‌ها با عنوان «کشف‌اللغات» یاد می‌شد.

پاسخ

154 1
محمد

من این کتاب رو ندیدم و فکر میکنم کتاب دایره المعارفی است که بیشتر به درد دانشجویانی که میخواهند تز دکترا و یا مقاله ارایه بدهند, میخورد. جای این کتب مراجع امروزه در دانشگاهها واقعا کم بوده و در ایران به دلیل دسترسی کمتر به پایگاههای مقالات بین المللی شاید بیشتر احساس نیاز بشود.

پاسخ

تماس با ما

تهران - خیابان مطهری - تقاطح سهروردی شماره 94 - ساختمان شناسا
تلفن: 02141087281 -02141087282

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.