کتاب راهنمای نمایه نامه ها و چکیده نامه های معتبر بین المللی


  • دسته‌بندی: دانشگاهی
  • عنوان: راهنمای نمایه نامه ها و چکیده نامه های معتبر بین المللی
  • ناشر : انتشارات دانشگاه تهران
  • نویسنده : دکتر اورانوس تاج الدینی- دکتر علی صبوری- دکتر علی سادات موسوی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 88338712
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر :
بخشی از کتاب:

استفاده از منابع اطلاعاتی الکترونیکی، نظیر پایگاه های اطلاعاتی و مجلات الکترونیکی متداول ترین راه دستیابی به اطلاعات علمی است اما دسترسی مراجعه کنندگان به منابع اطلاعاتی الکترونیکی، برای کتابخانه ها بسیار پرهزینه اند و درصد زیادی از بودجه کتابخانه - ها صرف فراهم آوری مواد الکترونیکی می شود. این در حالی است که هزینه اشتراک پایگاههای اطلاعات علمی و انتشارات مختلف مبتنی بر وب نیز به طور سالیانه افزایش می یابد. لذا آشنایی با پایگاه ها و نمایه نامه های معتبر بین المللی برای استفاده بهینه از آنها اجتناب ناپذیر است و می تواند به - عنوان معیاری برای پالایش نارسایی ها و نامناسبیها تلقی شود. در همین راستا کتاب حاضر می تواند پلی به استفاده بیکران اطلاعات و انتشارات علمی بین المللی و میانبری به نامتناهی پایگاه های مناسب فوق باشد.

نظرات
1 0
احسان

نمایه نامه ها یکی از ابزارهای سنتی نمایه سازی هستند که با وجود پیشرفت های گسترده فناوری همچنان به عنوان ابزارهای اصلی بازیابی اطلاعات به کاربرده می شوند. با نگاهی به تاریخ نمایه سازی در می یابیم که نخستین نمایه نامه ها با نام کشف اللغات از دهه 1700 وارد دنیای نشر شده اند. از سوی دیگر با مروری بر موتورهای کاوش وب درخواهیم یافت که سازوکار اصلی بازیابی اطلاعات در جهان متاثر از فناوری نیز نمایه سازی است.

پاسخ

1 0
ناهید

این روز ها که همه ی مردم از سایت های اینترنتی استفاده می کنند به نظر من این کتاب بهترین گزینه جهت دستیابی به اطلاعات علمی هست

پاسخ

پاسخ
مهسا

توصيف خوبي بود

1 0
محمد

کتاب دارای پنج فصل است از حوزه پزشکی و فنی و مهندسی گرفته تا حوزه علوم اجتماعی و مهندسی کشاورزی. کتابی جامع راهنمایی دانشجویان تمامی رشته ها بخصوص دانشجویان ایرانی که در دسترسی به خیلی از سایت های علمی تحریم هستند.

پاسخ

  • <1>

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.