کتاب سه روایت از مردی که خدا دوست داشت


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: سه روایت از مردی که خدا دوست داشت
  • ناشر : انتشارات کتاب نیستان
  • نویسنده : داوود غفارزادگان
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02122612443
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر :
بخشی از کتاب:

یکی از مهم‌ترین فرازهای تولید ادبی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش هنری صاحب قلمان برای بازنمایی حوادث و بزنگاه‌های مهم تاریخ اسلام در قالب روایت داستانی بوده که در این میان سهم حادثه عاشورا و آنچه به آن منجر شد بسیار قابل توجه است. بسیاری از نویسندگان در این عرصه چنان خوش درخشیدند که کارنامه کاری خود را تمام و کمال با این ادبیات و درباره این حادثه ترسیم کردند و برخی دیگر نیز به طبع‌آزمایی در این عرصه پرداختند و در کنار سایر آثارشان، روایتی داستانی نیز درباره یک فراز مهم تاریخی و دینی اسلام و تشیع به رشته تحریر در آوردند.

نظرات
0 0
راضیه

سه نگاه و سه روایت از بی شمار روایات کربلا... تمرکز کتاب بیشتر روی جناب حر است و از سه زاویه استحاله او را به خوبی به تصویر کشیده است تردید، دو راهی بین حق و باطل، دنیا و آخرت، آشوب درونش و در نهایت گرفتن بهترین تصمیم زندگی اش که او را جاودانه کرد. در بخش دوم کتاب نیز روایت هایی از سیر کودکی حضرت ابا عبدالله تا حادثه کربلا با قلمی شیوا و روان بیان شده که مختصر و درعین حال جامع است.

پاسخ

172 2
سپهر

فصل اول بیشتر بیانگر حال و هوای حر است وقتی دو سپاه باهم رو برو شده و ماجرای سگشک و تردید حر و در فصل بعد به سیره امام حسین بیشتر پرداخته میشود و در فصل اخر مقتل کربلاست. فصل اول از نظر وسعت واژگان بی نظیر و باشکوه بود.

پاسخ

173 2
مریم

بخش نخست بیشتر از زبان حر است وقتی دو سپاه باهم رو برو شده و ماجرای شک و تردید حر و در فصل بعد به سیره امام حسین بیشتر پرداخته میشود و در فصل انتها مقتل کربلاست.کتاب جذابی است و به همه توصیه میکنم.......

پاسخ

5 2
نگار

سه نگاه و سه روایت از بی شمار روایات کربلا... تمرکز کتاب بیشتر روی جناب حر است و از سه زاویه استحاله او را به خوبی به تصویر کشیده است تردید، دو راهی بین حق و باطل، دنیا و آخرت، آشوب درونش و در نهایت گرفتن بهترین تصمیم زندگی اش که او را جاودانه کرد. در بخش دوم کتاب نیز روایت هایی از سیر کودکی حضرت ابا عبدالله تا حادثه کربلا با قلمی شیوا و روان بیان شده که مختصر و درعین حال جامع است.

پاسخ

0 2
مرضیه

سلام .کتاب سه روایت ازمردی که خدا دوست داشت اورا کشته ببیند در مورد عاشورا و کاروان امام حسین (ع) می باشد و خیلی زیبا و خواندنی است .

پاسخ

1 0
معصومه

با سلام تشکر از آقای غفارزادگان بابت اثر زیباشون. عالی و روان سه روایت از زندگی امام حسین (ع) را روایت کردند.

پاسخ

1 1
محسن

کتاب همانطور که از اسمش پیداست سه بخش دارد. در بخش اول ما در کاروان امام هستیم و از آن زاویه رویایی با حر و حرکت تا کربلا و توبه حر را میبینیم. بخش دوم پس از ذکر چند ماجرا و داستان از کودکی تا جوانی و بزرگسالی امام حسین، به صورت روایی و خیلی خلاصه مقتلی از حضرت را میخوانیم و بخش سوم به سراغ خود حر می رویم. و با حر از کوفه خارج میشویم تا باز رویارویی با امام اینبار از این زاویه و بعد هم توبه و شهادت... بسیار زیبا بود.

پاسخ

1 2
امین

غفارزادگان در این کتاب آمیزه‌ای از هنر و تکنیک و مضمون را برای مخاطبان خود به ارمغان آورده است. او از سویی برای روایت خود از تکنیک روایت‌نویسی کهن ایرانی بهره برده است. هر بخش از کتاب خود را بنا بر سنت کتابت مقاتل با محتوایی به هم پیوسته و منزل به منزل سامان داده و مخاطبش را بر همین مبنا تا درون حادثه راهنمایی می‌کند. او در این متن نشان داده که برای نوشتن بسیار مقید به پژوهش است و متن روایی داستانی تاریخی را بر پایه مستندات شکل می‌دهد اما هرگز نشانی از کپی‌برداری و یا کلیشه‌سازی را در آن برجای نمی‌گذارد.

پاسخ

4 2
حسین

کتاب «سه روایت از مردی که خدا دوست داشت او را کشته ببیند» را می‌توان نمونه‌ای قابل تأمل از ادبیات تاریخی دانست که مسیر حرکت کاروان امام حسین (ع) از مدینه به سمت کوفه را بازخوانی می‌کند

پاسخ

0 1
مهدی

بسیاری از حوادث و وقایای تاریخ این انقلاب هستند که اگر بخواهیم حق مطلب را برایشان ادا کنیم حتما باید یک گذری نیز بر واقعه عاشورا و درس و مشق و الگویی که وقایع ما از آن واقعه بزرگ گرفته اند بزنیم. واقعا کتاب عمیق و جذابی است.

پاسخ

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.