کتاب فصل شیدایی لیلاها


  • دسته‌بندی: عمومی
  • عنوان: فصل شیدایی لیلاها
  • ناشر : انتشارات کتاب نیستان
  • نویسنده : سیدعلی شجاعی
  • مترجم :
  • شماره تلفن ناشر : 02122612443
  • آدرس ناشر :
  • سایت ناشر :
بخشی از کتاب:

روایت هفت راوی از حرکت حضرت حسین، از ۱۸ ذی‌الحجه خروج از مکه تا غروب عاشورا. آن‌ها که کمتر می‌شناسیم و کمتر شنیده‌ایم از روزگارشان. زهیر بن قین، ضحاک بن عبدالله مشرفی، حر بن یزید ریاحی، عبید الله بن حر جعفی، عمرو بن قرظه انصاری، شبث بن ربعی و من. چه در کنار امام چه در مقابل. آن‌جا که لیلاها عاشق و مجنون می‌شوند و گاه که سنگ هم می‌گرید اما انسان کوچکترین رحم نمی‌آورد. نگاه به بعدی دیگر از عاشورا. و حرکت در لایه آسمانی مسیر عاشورا. امام می‌داند و پیش می‌رود و … و لیلاها را می‌خواند و مرزی می‌شود تا قیامت برای روز و شب و نور و ظلمت… برنده جشنواره ملی جوان ایرانی.

نظرات
0 0
راضیه

نظرمن عین دوستم می باشد. کتاب فصل شیدایی لیلاها نوشته ی سید علی شجاعی روایت هفت راوی است از حرکت حضرت حسین(ع)، از خروج از مکه تا عصر عاشورا، روایتی از حرکت امام حسین(ع)، از ۱۸ ذی‌الحجه خروج از مکه تا غروب عاشورا. یکی از نکات جالب کتاب روایت افرادی است که کمتر درباره آنها شنیده یا خوانده ایم. زهیر بن قِین، ضحاک بن عبدالله مشرفی، حر بن یزید ریاحی، عبید الله بن حر جعفی، عمرو بن قرظه انصاری، شبث بن ربعی و نویسنده. این کتاب یک کتاب احساسی است مثلا در این کتاب لیلاها عاشق و مجنون می‌شوند و گاه سنگ هم می‌گرید، اما انسان کوچکترین رحم نمی‌آورد. نگاه دیگر این کتاب به بعدی دیگر از عاشورا بر می گردد. و حرکت در مسیر آسمانی عاشورا. امام می‌داند و پیش می‌رود و لیلاها را می‌خواند و مرزی می‌شود تا قیامت برای روز و شب و نور و ظلمت.

پاسخ

1 0
معصومه

با سلام.ممنون از اقای شجاعی نویسنده توانای ایران عزیز.خیلی زیبا واقعه عاشورا و قبل ان را به قلم نگاشتن.رویدادهایی از عاشورا که کمتر بهش پرداخته شده.بعدی دیگر از عاشورا.سرگذشت یاران امام حسین ع.رشادتها و لغزشهای یاران امام(ع).

پاسخ

9 1
ابوالفضل

مرگ بر بیشانی فرزندان آدم آنچنان آشکار و همواره نقش بسته است که که گردنبند بر دخترکان و خلخال بر بایشان یاد حرف ""حججی"" افتادم که میگفت دعا کنید که شهید بشیم که اگر شهید نشیم آخر عاقبتمون مرگ هست//وقتی امام , عبدالله بسر حر جعفری را بیش خود خوانده بود و وقتی امام گفت دو برابر داراییت را به تو میبخشم تا تو به ما ملحق شی و خودت را نجات دهی ولی عبداللله نبذیرفت و امام گفت از این بس روزگار بر تو و همه سخت خواهد شد و روزگار خوشی نخواهید دید یاد داستانی افتادم که در زمان جنک یک بسره میخواست بره سربازی ولی مادرش بهش اجازه نداد و او نرفت ولی بعد از چند روز در خیابون تصادف کرد و مرد چه سرنوشتی غمناکی مرگ این کجا وآن کجا....// اقای شجاعی داستان را به 4 قسمت تقسیم کرده: افرادی که مشتاق بهشت اند....دوم گروه افرادی که مشتاق جهنم هستند...سومین گروه افرادی هستند که مشتاق بهشت هستند ولی دقایق اخر کم میارن مثل ضحاک(که بیشتر این قسمت را بسط داده است)....و گروه اخر افرادی که در دقایق اخر راه بهشت رابیدا میکنند مثل حر...( و اینجا تفاوت چه زیاد است میان حر و ضحاک که هر دو لب مرز غلتیدن)// این رمان فاخر ((فصل شیدایی لیلاها)) روایت هفت دلاور است و داستان از پیوستن یاران ابا عبدالله شروع میشود تا شهادت انها//

پاسخ

80 1
مریم

داستان از زبان 7 یار امام حسین بیان میشود قصه تردید و تصمیم این یاران کسانی که کنار امام میمانند وکسانی که تردید انها را از یاری امامشان باز میدارد. لحن و نثر کتاب در هر بخش متفاوت است و باعث جذابیت بیشتر روایت میشود.

پاسخ

1 0
معصومه

با سلام ممنون از آقای شجاعی نویسنده کتاب فصل شیدایی لیلاها بابت اثر زیباشون که آدمو مثل آهنربا به خودش جذب میکنه. من با خوندن دیدگاههای دوستان مشتاقانه رفتم کتابو تهیه کردمو مطالعه کردم. عالی بود.

پاسخ

173 1
سپهر

آن حسینی که شرف یافته دین از شرفش سر و جان داد زکف ، تا نرود دین ز کفش هدف تیر بلا ساخت علی اصغر خویش تا که سرمشق بگیرد بشر از این هدفش

پاسخ

1 1
محمود

کتاب فصل شیدایی لیلاها نوشته ی سید علی شجاعی روایت هفت راوی است از حرکت حضرت حسین(ع)، از خروج از مکه تا عصر عاشورا، روایتی از حرکت امام حسین(ع)، از ۱۸ ذی‌الحجه خروج از مکه تا غروب عاشورا. یکی از نکات جالب کتاب روایت افرادی است که کمتر درباره آنها شنیده یا خوانده ایم. زهیر بن قِین، ضحاک بن عبدالله مشرفی، حر بن یزید ریاحی، عبید الله بن حر جعفی، عمرو بن قرظه انصاری، شبث بن ربعی و نویسنده. این کتاب یک کتاب احساسی است مثلا در این کتاب لیلاها عاشق و مجنون می‌شوند و گاه سنگ هم می‌گرید، اما انسان کوچکترین رحم نمی‌آورد. نگاه دیگر این کتاب به بعدی دیگر از عاشورا بر می گردد. و حرکت در مسیر آسمانی عاشورا. امام می‌داند و پیش می‌رود و لیلاها را می‌خواند و مرزی می‌شود تا قیامت برای روز و شب و نور و ظلمت.

پاسخ

5 1
نگار

فصل شیدایی لیلاها قصه شیدایی و پیوستن یاران ابا عبدالله است کتابی جامع و روان که وقایع کربلا را منزل به منزل و قدم به قدم تا روز عاشورا نقل می‌کند کسانی که دعوت شدند و سرباز زدند و یارانی که دعوت نشده لبیک گفتند کسانی که زن و زندگی را بهانه کردند و یارانی که جان و زندگی را فدا کردند جناب سید علی شجاعی به درستی جا پای پدر گذاشته و در نثر تاریخی و عاشورایی حرفی برای گفتن دارد. ازین کتاب بسیار آموختم...

پاسخ

1 1
محسن

رمان «فصل شیدایی لیلاها» روایت هفت راوی است از حرکت حضرت حسین (ع)؛ از خروج از مکه تا عصر عاشورا،قصه ای از تصمیم‌ها و تردیدهایی که افراد در زمان عاشورا بر سر ماندن یا نماندن در کنار امام حسین گرفته‌اند.

پاسخ

0 1
مهدی

این کتاب با قلم رسا و جذابی که داره واقعه عاشورا رو به نوعی دیگه از اول راه تا آخر مسیر با تمامی اتفاقات جالب و اتفاقاتی که بعضا حتی به گوشمون هم نخورده روایت می کنه و خیلی آدم رو به شگفتی میاره، و داستان های یاران امام و اتفاقات اونا هم جالبه. حتما این کتاب رو مطالعه کنید.

پاسخ

تماس با ما

تهران - میدان انقلاب اسلامی- خیابان انقلاب اسلامی روبری درب اصلی دانشگاه تهران خیابان فخر رازی کوچه نیک پور پلاک 4 واحد 1
تلفن: 02166463540

درباره ما

شرکت ایده پردازان کتاب هوشمند کیا با نام تجاری کتاب پلاس یک استارت آپ در حوزه کتاب است که با سرمایه گذاری شرکت شناسا از گروه مالی پاسارگاد و با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقاء سطح تجربه کاربری کتابخوان ها راه اندازی شده است و با ارائه پلتفرم آنلاین خدمات پس از فروش کتاب ،پل ارتباطی میان همه ذینفعان کتاب از جمله ناشران، فروشگاه های کتاب، مولفان، باشگاه های کتابخوانی و کتاب خوان ها می باشد و با کدینگ کتاب چاپی آن را به بازارهای دیجیتال و پلتفرم های تجارت الکترونیک و فناوری های روز وصل می نماید. همچنین با راه اندازی باشگاه مشتریان برای ناشران ، بستر مناسبی را جهت ارائه خدمات پس از فروش کتاب به مشتریانشان فراهم می آورد . در حال حاضر سازمانها و نهادها می توانند جهت برگزاری مسابقات کتابخوانی، رویدادهای فرهنگی مبتنی بر کتاب و پویش های مطالعاتی از پلتفرم سازمانی کتاب پلاس استفاده نمایند.